Specjaliści od zatrzymywania liderów

• autor: Admin-Mazi, 2018-11-04 17:45

15. kolejka Bielskiej Ligi Okręgowej

Czarni Jaworze - Błyskawica Drogomyśl 1:1 (1:0)

W dzisiejszym meczu, rozegranym na Kompleksie Sportowym w Jaworzu, zespół Czarnych Jaworze zremisował z Błyskawicą Drogomyśl 1:1 (1:0). Z powodu urazu trener Dybczyński nie mógł skorzystać z usług Tomasza Stanisławskiego. Jego miejsce w podstawowym składzie zajął Bogdan Legięć.

Początkowy fragment gry pierwszej połowy należał do przyjezdnych, którzy po kwadransie gry mogli to udokumentować premierowym trafieniem dnia. Strzał gracza z rzutu wolnego, ustawionego na 16 metrze, kapitalnie obronił Rozmus, parując uderzenie na słupek. Ta niewykorzystana przez gości okazja zemściła się w 20 minucie. Po centrze z lewej strony Daniela Lecha głową piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Bogdan Legięć. Nieoczekiwane prowadzenie naszego zespołu mogło zostać podwyższone w 40. minucie, jednak w sytuacji sam na sam z Michałowski Daniel Lech przegrał rywalizację z doświadczonym golkiperem Błyskawicy. Z gry może lepiej w premierowej odsłonie gry prezentował się aktualny lider rozgrywek, groźne w jego wykonaniu były stałe fragmenty gry (głównie rzuty rożne), jednak nasi defensorzy z Maciejem Rozmusem na czele nie dali się zaskoczyć. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron obraz gry bardzo się wyrównał. Doświadczyliśmy bardzo otwartego widowiska z obu stron. W 58. minucie po jednej z akcji goście doprowadzili do wyrównania. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Halama, gdy wydawało się, iż piłka padnie łupem naszego bramkarza, ta jednak sprawiła mu psikusa i mimo reakcji Rozmusa, znalazła się finalnie w sieci. Goście mieli kilka okazji do strzelenia kolejnej bramki. Bliscy tego byli w ostatnim kwadransie gry. Najpierw na strzał bezpośredni z rzutu wolnego, ustawionego na 25 metrze zdecydował się jeden z graczy Błyskawicy, jednak w sposób fenomenalny Rozmus uchronił nas przed stratą gola. Następnie po centrze z rzutu rożnego jeden z napastników z Drogomyśla minimalnie pomylił się, uderzając głową obok słupka. W końcu po centrze z rzutu rożnego i minimalnie zahaczonej piłce głową, czujny na posterunku Rozmus. Nasi gracze kilka razy zagrozili bramce, strzeżonej przez Michałowskiego. W 55. minucie Paleta wypracował akcję, po której zagrał futbolówkę wzdłuż piątego metra, jednak żaden z kolegów nie był w stanie przeciąć tego podania. Natomiast tuż po stracie gola na strzał z rzutu wolnego z okolic 20 metrów zdecydował się Paleta, minimalnie posłał piłkę nad poprzeczką.

Remis przyjęliśmy z zadowoleniem, choć po raz wtóry niewiele zabrakło, by zgarnąć komplet. Po raz kolejny mieszamy w czołówce ligowej klasyfikacji, gdyż dzięki rozstrzygnięciom z bieżącej kolejki, nasz dzisiejszy rywal został strącony z fotelu lidera. Nie możemy się już doczekać kolejnego ligowego spotkania. A to już w przyszłą niedzielę, w ostatnim tegorocznym wyjeździe zespół GKS Czarni Jaworze zmierzy się z mistrzem Żywieckiej Klasy A, Sołą Rajcza.